Plastic Bottles, Amber PET Narrow Mouth Bottles With Tamper Evident Cap manufacturers and suppliers | Xianglin

Пластични шишиња, Килибарните ПЕТ тесен устата шишиња со заштита Евидентно Кап

Краток опис:

На производот: ПЕТ шишиња

Материјал: ПЕТ

Запечатување Тип: Мерење Кап

Капацитет: 100ml, 150ml, 300ml, 500ml

Користење на логото: Прифатливи

Примена: Орален sulotions, течност, сирупи.


 • Т-D44: 100 ml перорален раствор ПЕТ килибар шише со подесувате евидентно капа
 • Т-D45: 120ml орален раствор ПЕТ килибар шише со подесувате евидентно капа
 • Т-D79A: 300ml орален раствор ПЕТ килибар шише со подесувате евидентно капа
 • Т-D79: 500ml орален раствор ПЕТ килибар шише со подесувате евидентно капа
 • детали за производот

  <

  спецификација
  шише материјал  МИЛЕНИК
  капа материјал  ПП
  површина  Печатење на екран, етикета
  процесот на производство  Инјекција или Удар во калапи
  стерилизација  ЕМ стерилизација или гама стерилизација
  индустриска употреба  Фармацевтски / Прашок
  Приватни етикета печатење  Достапно
  ОЕМ и ODM  Accetable
  пакување Детали  Надворешното пакување: стандардна картон,
   Внатрешна Пакување: PE кеси.
  Време на испорака  10-15 дена

   

  број шише  капацитет облик Вкупно Висина дијаметар
  T-D44 100cc круг 108mm 45mm
  T-D45 120cc круг 115mm 48mm
  T-D79A  300cc круг 145mm 64mm
  T-D79 500cc круг 180mm 74mm

 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Онлајн Chat!