Plastic Jars, Clear PET Straight Sided Jars w/ Induction Smooth Caps manufacturers and suppliers | Xianglin

Пластични тегли, јасно ПЕТ Хетеро Двострано тегли w / Индукција Нежните капи

Краток опис:

Име: ПЕТ тегли

Материјал: ПЕТ

Запечатување Тип: сребро капак, капак алуминиум

Капацитет: 300cc, 500cc, 700cc, 1000цц

Користење на логото: Прифатливи

Примена: колачињата, бонбони, протеин во прав, сурутка протеин во прав.


 • Т-D175: 300cc јасно ПЕТ тегла со златни алуминиумско капаче
 • Т-D176: 700cc сребро ПЕТ тегла со сребро капа
 • Т-D177: 500cc сребро ПЕТ тегла со сребро капа
 • Т-D178: 1000cc бела PET тегла со капа мазна индукција фолија
 • детали за производот

   

  спецификација
  шише материјал  МИЛЕНИК
  капа материјал  ПП
  површина  Печатење на екран, етикета
  процесот на производство  Инјекција или Удар во калапи
  стерилизација  ЕМ стерилизација или гама стерилизација
  индустриска употреба  Фармацевтски / Прашок
  Приватни етикета печатење  Достапно
  ОЕМ и ODM  Accetable
  пакување Детали  Надворешното пакување: стандардна картон,
   Внатрешна Пакување: PE кеси.
  Време на испорака  10-15 дена

   

  број шише  капацитет облик Вкупно Висина дијаметар
  T-D175 300cc круг 68mm 94mm
  T-D176 700cc круг 144mm 93mm
  T-D177 500cc круг 109mm 93mm
  T-D178 1000cc круг 173mm 95mm

 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Онлајн Chat!