Plastic Bottles, Clear PET Narrow Mouth Bottles With Silver Aluminum Caps manufacturers and suppliers | Xianglin

Пластични шишиња, јасно ПЕТ тесен устата шишиња со алуминиум со сребрена боја капи

Краток опис:

Име: ПЕТ шишиња

Материјал: ПЕТ

Запечатување Тип: Алуминиум капак

Капацитет: 50cc, 60cc, 68cc

Користење на логото: Прифатливи

Примена: бонбони.


 • Т-D164: 60cc половината форма ПЕТ шише со алуминиумско капаче
 • Т-D165: 50cc тркалезна форма ПЕТ шише со алуминиумско капаче
 • Т-D166: 50cc триаголник облик ПЕТ шише со алуминиумско капаче
 • Т-D167: 50cc триаголник облик ПЕТ шише со алуминиумско капаче
 • Т-D168: 68cc триаголник облик ПЕТ шише со алуминиумско капаче
 • детали за производот

   

  спецификација
  шише материјал  МИЛЕНИК
  капа материјал  ПП
  површина  Печатење на екран, етикета
  процесот на производство  Инјекција или Удар во калапи
  стерилизација  ЕМ стерилизација или гама стерилизација
  индустриска употреба  Фармацевтски / Прашок
  Приватни етикета печатење  Достапно
  ОЕМ и ODM  Accetable
  пакување Детали  Надворешното пакување: стандардна картон,
   Внатрешна Пакување: PE кеси.
  Време на испорака  10-15 дена

   

  број шише  капацитет облик Вкупно Висина дијаметар
  T-D164 60cc половината 84mm 46 * 38mm
  T-D165 50cc круг 86mm 42mm
  T-D166 50cc Тријаголник 83mm 41mm
  T-D167 50cc Тријаголник 86mm 41mm
  T-D168 68cc Тријаголник 100mm 36mm

 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Онлајн Chat!