Plastic Bottles, White PET Wide Mouth Bottles With Double Wall Caps manufacturers and suppliers | Xianglin

Пластични шишиња, Бело ПЕТ широк устата шишиња со двоен ѕид капи

Краток опис:

Име: ПЕТ шишиња

Материјал: ПЕТ

Запечатување Тип: капак Пластика завртка

Капацитет: 200cc, 80cc, 120cc, 225cc

Користење на логото: Прифатливи

Примена: Апчиња, солидна таблети, капсули и билни прав.


 • Т-D160E: 200cc белиот HDPE шише со двојна капа ѕид
 • Т-D157E: 80cc Бела HDPE шише со двојна капа ѕид
 • Т-D162: 120cc белиот ПЕТ амбалажа со двојна капа ѕид
 • Т-D163: 225cc белиот ПЕТ амбалажа со двојна капа ѕид
 • детали за производот

   

  спецификација
  шише материјал  МИЛЕНИК
  капа материјал  ПП
  површина  Печатење на екран, етикета
  процесот на производство  Инјекција или Удар во калапи
  стерилизација  ЕМ стерилизација или гама стерилизација
  индустриска употреба  Фармацевтски / Прашок
  Приватни етикета печатење  Достапно
  ОЕМ и ODM  Accetable
  пакување Детали  Надворешното пакување: стандардна картон,
   Внатрешна Пакување: PE кеси.
  Време на испорака  10-15 дена

   

  број шише  капацитет облик Вкупно Висина дијаметар
  T-D160E 200cc круг 114mm 56mm
  T-D157E 80cc круг 75mm 48mm
  T-D162 120cc круг 91mm 55мм
  T-D163 250cc круг 111mm 63mm

 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Онлајн Chat!