Plastic Bottles, White PET Wide Mouth Diamond Shape Bottles With Various Decoration Caps manufacturers and suppliers | Xianglin

Пластични шишиња, Бело ПЕТ Широк уста дијамант форма шишиња со разни Декорација капи

Краток опис:

Име: ПЕТ шишиња

Материјал: ПЕТ

Запечатување Тип: капак Пластика завртка

Капацитет: 225cc, 150cc, 120cc

Користење на логото: Прифатливи

Примена: Апчиња, солидна таблети, капсули и билни прав.


 • Т-D150a: 225cc белиот ПЕТ шише со капа dboule ѕид
 • Т-D150: 225cc белиот ПЕТ шише со капа dboule ѕид
 • Т-D151: 150cc белиот ПЕТ шише со капа dboule ѕид
 • Т-D152: 120cc белиот ПЕТ шише со капа dboule ѕид
 • детали за производот

   

  спецификација
  шише материјал  МИЛЕНИК
  капа материјал  ПП
  површина  Печатење на екран, етикета
  процесот на производство  Инјекција или Удар во калапи
  стерилизација  ЕМ стерилизација или гама стерилизација
  индустриска употреба  Фармацевтски / Прашок
  Приватни етикета печатење  Достапно
  ОЕМ и ODM  Accetable
  пакување Детали  Надворешното пакување: стандардна картон,
   Внатрешна Пакување: PE кеси.
  Време на испорака  10-15 дена

   

  број шише  капацитет облик Вкупно Висина дијаметар
  T-D157 80cc круг 75mm 48mm
  T-D158 120cc круг 93mm 48mm
  T-D159 150cc круг 104mm 50мм
  T-D160 200cc круг 114mm 56mm
  T-D161 275cc круг 126mm 61mm

 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Онлајн Chat!