Plastic Jars, White HDPE Easy Handle Protein Powder Jars w/ White Lined Caps manufacturers and suppliers | Xianglin

Пластични тегли, бела HDPE лесно се справи со Протеини Прашок тегли w / бела наредени капи

Краток опис:

На производот: HDPE шишиња

Материјал: HDPE

Боја: на располагање со различни бои

Затворање: завртка врвот капа

Капацитет: 1250cc, 1500, 660cc

Користење на логото: Accetable

Примена: Протеин во прав.


 • ФОБ Цена: US $ 0,05 -us $ 0.59 / парче
 • Мин.нарачката Количина: 5000 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 500.000 Парче / Парчиња по ден
 • Порт: Шенжен, Куангџоу
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • D113: 1250cc Бела HDPE Тегла со ПП наредени капа
 • D114: 1500 Белата HDPE Тегла со ПП наредени капа
 • D115: 660cc белиот HDPE Тегла со ПП наредени капа
 • детали за производот

   

  спецификација
  шише материјал HDPE
  капа материјал ЈП
  Тип на капаче Подесувате Евидентно Кинење Кап
  пакување Детали Надворешното пакување: стандардна картон, пакување: PE кеси.
  Време на испорака 10-15 дена
  стерилизација  ЕМ стерилизација или гама стерилизација
  индустриска употреба  Фармацевтски / Течни медицина
  Приватни етикета печатење  поздрави
  ОЕМ и ODM  поздрави

   

  шише број капацитет облик Вкупно Висина дијаметар
  D113 1250cc круг 141mm 121mm
  D114 1500 круг 185mm 100mm
  D115 660cc круг 157mm 90мм

 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Онлајн Chat!