Plastic Jars, 25oz Brown Glossy PET Jars w/ Bworn Smooth Induction Seal PP Caps manufacturers and suppliers | Xianglin

Пластични тегли, 25oz Браун Сјајна ПЕТ тегли w / Bworn Нежните Индукција печат ПП капи

Краток опис:

Достапен во пет големини, овие директно еднострани црна ПЕТ тегли доаѓаат со сопствени бои непречено капи.

големината на капа е 89/400

Достапен со 8 мл, 16 мл, 19 мл, 25 мл и 32 мл


 • ФОБ Цена: US $ 0,05 -us $ 0.59 / парче
 • Мин.нарачката Количина: 5000 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 500.000 Парче / Парчиња по ден
 • Порт: Шенжен, Куангџоу
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

   

  спецификација
  шише материјал  МИЛЕНИК
  капа материјал  ПП
  Вкупно Висина  144mm
  дијаметар  93mm
  површина  Печатење на екран, етикета
  процесот на производство  Инјекција или Удар во калапи
  стерилизација  ЕМ стерилизација или гама стерилизација
  индустриска употреба  Фармацевтски / Прашок
  Приватни етикета печатење  Достапно
  ОЕМ и ODM  Accetable
  пакување Детали  Надворешното пакување: стандардна картон,
   Внатрешна Пакување: PE кеси.
  Време на испорака  10-15 дена

 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Онлајн Chat!