Plastic Jars, 8 oz 16 oz Black Matte PET Jars w/ Black Matte Smooth Caps manufacturers and suppliers | Xianglin

Пластични тегли, 8 мл 16 мл црна мат ПЕТ тегли w / црна мат Нежните капи

Краток опис:

Достапен во пет големини 8oz, 16 мл, 19 мл, 25 мл nad 32 мл

Директно на страната јасно ПЕТ тегли доаѓаат со златни алуминиум капи

Добро за производи задржи свежината

Во барањето за акрилик прав, протеин во прав, бонбони и сл ..


 • ФОБ Цена: US $ 0,05 -us $ 0.59 / парче
 • Мин.нарачката Количина: 5000 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 500.000 Парче / Парчиња по ден
 • Порт: Шенжен, Куангџоу
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

   

  спецификација
  шише материјал  МИЛЕНИК
  капа материјал  ПП
  Вкупно Висина  87mm
  дијаметар  93mm
  површина  Печатење на екран, етикета
  процесот на производство  Инјекција или Удар во калапи
  стерилизација  ЕМ стерилизација или гама стерилизација
  индустриска употреба  Фармацевтски / Прашок
  Приватни етикета печатење  Достапно
  ОЕМ и ODM  Accetable
  пакување Детали  Надворешното пакување: стандардна картон,
   Внатрешна Пакување: PE кеси.
  Време на испорака  10-15 дена

 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Онлајн Chat!