Plastic Bottles, Clear PET Wide Mouth Bottles With White Child Resistant Caps manufacturers and suppliers | Xianglin

Пластични шишиња, јасно ПЕТ широк устата шишиња со бело дете Отпорна капи

Краток опис:

Понудена во големини на 275cc ~ 750cc

Располагање со различни сопствена боја

Широк круг устата шишиња може да се користи во многу апликации

Достапен со отпорни дете капа и флип врвот капа како и непречено капа, ребрести капа


 • ФОБ Цена: US $ 0,05 -us $ 0.59 / парче
 • Мин.нарачката Количина: 5000 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 500.000 Парче / Парчиња по ден
 • Порт: Шенжен, Куангџоу
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

   

  спецификација
  шише материјал  МИЛЕНИК
  капа материјал  ПП
  површина  Печатење на екран, етикета
  процесот на производство  Инјекција или Удар во калапи
  стерилизација  ЕМ стерилизација или гама стерилизација
  индустриска употреба  Фармацевтски / Прашок
  Приватни етикета печатење  Достапно
  ОЕМ и ODM  Accetable
  пакување Детали  Надворешното пакување: стандардна картон,
   Внатрешна Пакување: PE кеси.
  Време на испорака  10-15 дена

   

  број шише  капацитет облик Вкупно Висина дијаметар
  T-A01 275cc круг 114mm 63mm
  T-A02 300cc круг 124mm 68mm
  T-A03 500cc круг 146mm 80mm
  T-A04 750cc круг 170mm 89mm
  T-A05 300cc круг 136mm 68mm
  T-A06 400cc круг 137mm 73mm

 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Онлајн Chat!