за нас

Профил на компанијата

Dongguan Xianglin Plastic Product Co.,Ltd has been manufacturing plastic bottles since 2006 and the factory is located in Dongguan, the famous global manufactruing city in China.Xianglin is specialized in producing bottles which is make from HDPE,PP,PET,PS and acrylic for health care supplements,foods,medicines and cosmetics.

Квалитетот е фактор на кој компанијата не прави никаква compromises.With 100.000 прочистување ниво работилница и над 15.000 квадратни метри фабрика, излезот на производство достигнува 500.000 комплети на ден. Прилагодено сад со топла печат, печатење на екран, пламен pating е offerable.

Xianglin постојано се стреми да ги надмине очекувањата на квалитетот на производот и услуги на клиентите на нашите клиенти. Xianglin високо обучени услуги на клиентите претставници работат рака под рака со нашите клиенти за да се утврди најдобрите производи за нивните потреби.

Нашите технички експерти имаат долгогодишно практично искуство со производите што ги произведуваат и се лесно достапни за да одговори на сите прашања. На Xianglin, ние редовно се следат со нашите клиенти за да се обезбеди 100 проценти задоволство производ.

Услуга и поддршка

Подредување информации

Лесно нарачување - вашиот избор

Нарачка Онлајн -  www.dgxianglin.en.alibaba.com

целиот нашата линија на производи е достапен за нарачки 24 часа на ден.

Е-пошта:  amy_wen@dgxianglin.com

цитати

Ние сме среќни да го цитирам! Ве молиме испратете е-маил до:  amy_wen@dgxianglin.com

За испраќање на проценки, Ве молиме исто така, испрати е-маил до:  amy_wen@dgxianglin.com

ПРАВИЛА И УСЛОВИ

Услови на плаќање

Ние прифаќаме 30% депозит од T / T, 70% биланс пред породувањето.

Испорака

ФОБ Шенжен, или Гуангжу.

Нарачки ќе брод "пејд и додадете" точка ФОБ превозот. Ако постои најпосакувана превозникот, Ве молиме видете во делот "коментар" на ред. Барањата за загуба или штета во транзит треба да се направи веднаш (во рок од 30 дена) и забележува на товарниот лист.

штета

Ако објектот се чини дека има видливи оштетувања од страна на UPS-от, контактирајте со нас во рок од 48 часа на испорака.

За товарни пратки, и сите недостатоци и оштетувања мора да бидат напишани на товарниот лист или Товар Бил. Ако се утврди дека било објектите се оштетени или исчезнати, мора да обрнете внимание на точка, разликата, и состојбата пред да го потпишете.

Вашиот потпис на товарни испорака на превозникот Товарен лист (Бол) претставува прифаќање на стока како што е и во добра состојба. Ако не ви се провери пред да го потпишете и да си, за сите практични цели, ќе се откаже од правото на наплата на побарувањата штета дури и ако штетата е откриена подоцна (познат како сокриени штета).

Гаранција

Сите предмети се оправдани од страна на производителот од неуспех предизвикани исклучиво од неисправен изработка или материјали. Освен ако не е поинаку наведено во писмена форма, продавачот не прави никаква гаранција дека садовите, затворање, како и сите други предмети прикажан или опишани во овој документ се погодни за некоја посебна намена.

Политика на враќање

Во случај на враќање, ве молиме јавете се за формална clamers.

Сите печатење предмети не се враќаат. Без исклучоци.


WhatsApp Онлајн Chat!